Mobil Ödeme Nasıl Çalışır?

Mobil Ödeme, sadece cep telefonu numaraları ile, kredi kartı ya da nakite ihtiyaç olmadan kolay ve güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz bir ödeme yöntemidir. Mobil cep telefonunuzu kullanarak Payguru Ortak Ödeme sayfası ile web siteleri ödemelerinizi, Payguru Mobil Sayfaları üzerinden Mobil Servis ödemelerinizi ve Payguru SMS kısa numarası ile SMS ile başlayan ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Aşağıda Payguru Ortak Ödeme sayfası üzerinden yapılan bir ödeme örneği verilmiştir.

Alışveriş yaptığınız web sitesinde ödeme yöntemi olarak “Mobil Ödeme” seçeneğini seçiniz.
Açılan Payguru Mobil Ödeme Sayfasında yapacağınız alışverişle ilgili detayları (üye iş yeri, fiyat, ve ürün) kontrol ettikten sonra cep telefonu numaranızı ilgili alana giriniz ve “devam” tuşuna basınız.
Bir önceki ekranda girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına , yapmış olduğunuz işlemi onaylamınızı isteyen bir SMS gelecektir. (. (Bazı işlemlerde size bu SMS’den önce bir uyarı mesajı daha gelecektir). Bu SMS’in içersindeki bilgileri (ürün fiyat ve üye iş yeri) bir kez daha kontrol ettikten sonra , söz konusu mesajı 5 dakika içersinde “EVET” yazarak cevaplayınız
Ödeme işleminizi onaylamananızı takiben , onay verdiğiniz işlemin ücreti ön ödemeli hat sahibiyseniz hattınıza yüklü TL bakiyesinden düşülerek, faturalı hat sahibiyseniz dönem sonunda cep telefonu faturanıza yansıtılarak tahsil edilecektir.